Tel. +372 6599 240E-post: fassaadid@malmerk.ee

Rõdupiirded

Rõdupiirete kohta loe täpsemalt OÜ Malmerk Klaasium kodulehelt. Alates 1.veebruar 2013 on AS Malmerk Fassaadid rõdutoodete osakond eraldi ettevõte.

Rõdupiirded - Vaata siit!


Rõdupiirded on oluline element rõdu turvaliseks muutmisel ning alternatiivne lahendus rõdu klaasimisele. Rõdupiirdeid kasutatakse nii korterelamute, eramajade kui ärihoonete rõdudel. Lisaks funktsionaalsusele on rõdudel ka dekoratiivne tähendus. Piire täiendab maja fassaadi ning loob hoonele tervikliku ilme. Seepärast on oluline mõelda rõdupiiretele juba projekteerimise faasis.

Rõdupiirde erinevad materjalid

Rõdupiirdeid valmistatakse erinevatest materjalidest nagu teras, betoon, puit, klaas, plast ja nende kombinatsioonid. Tänapäeval on trend liikunud alumiiniumpiirete suunas ning üha enam võib hoonetel märgata just alumiiniumpiiretega rõdusid. Alumiinium on vastupidav ja kerge materjal, mis teeb sellest sobiliku materjali rõdupiirete jaoks. Alumiinium ei karda karme ilmastikutingimusi, on vastupidav suurtele temperatuuri kõikumistele -50° C kuni + 80º C, peab vastu nii sademetele kui UV-kiirgusele ega roosteta. Alumiiniumist rõdupiirdeid on praktiliselt hooldusvabad ning nende hea välimus säilib pikki aastaid.  

Rõdupiirete konstruktsioon

Piirdepostid – Rõdu piirdepostid on piirete konstruktsiooni kandvaks osaks. Piirdepostid paigaldatakse normaaltingimustes kuni 1200 mm sammuga ning ava täidetakse soovitud täitematerjaliga. Kasutame piirdepostidena 30x65mm/30x62mm nelikanttoru ning käsipuud laiusega 93mm/90mm. Profiilid on valmistatud 100% alumiiniumsulamist EN-AW 6060-T6 (GOST AD31). Piirdepostid on eelnevalt töödeldud ja värvitud RAL kataloogi alusel soovitud tooni.

Avatäide – Avatäitena sobib alumiiniumist piirdepostidega kõige paremini klaas. Klaasi ja alumiiniumi kooslus on modernne ja esteetiline. Rõdupiiretes kasutatakse karastatud või lamineeritud klaasi, mis annab klaasile vastupidavuse löökidele ning hoiab purunemisel ära kildude tekke. Karastatud klaas kuulub CE märgistuse alla ja vastab EN12150 standardile. Klaaside valikusse kuuluvad kirgas klaas, mattklaas, värvitud või toonitud klaas, lamineeritud klaas, siiditrükiga klaas ja mustritega klaas.

Kinnitus – Rõdupiirded kinnitatakse rõdu põrandale või rõdu ette. Avatäide kinnitub piirde käsipuus olevasse soonde, alumine serv klaasliistu. Klaas fikseeritakse tihendiga. Dekoratiivsete elementidena sellise lahenduse puhul on võimalik kasutada horisontaalseid torusid.

Punkt-kinnitus – Tegu on minimalistliku ja elegantse klaaside kinnitusega. Klaas kinnitatakse üksteisega  läbi klaasis olevate avade spetsiaalsete kinnituselementidega. Punkt-kinnitusel paigaldatakse klaaspaneelid kõrvuti. Selliselt jääb fassaadil nähtavaks vaid klaasist pind ilma profiilraamita.

Pildid / - Punktkinnitus

Pildid / - piirded-cut

Tule tutvu ka tootenäidistega meie kontoris (Tallinnas Valdeku 132 või Tartus Tähe 114) igal tööpäeval kell 8.00-16.30